ГлавнаяНовостиУ Кам`янському «працевлаштовували» дітей

7 жовтня діти Кам'янського із задоволенням взяли участь у фестивалі «Місто професій», що відбувся в оновленому Центральному парку культури та відпочинку.

Мета цього профорієнтаційного заходу – дати можливість юним кам'янчанам доторкнутись до світу дорослих та спробувати себе в різних професіях.

У парковій зоні розташовувалось імпровізоване містечко, при вході до якого кожна дитина отримувала «паспорт», карту представлених професій та мала можливість «влаштуватись на роботу». Після короткого майстер-класу від фахівців різних галузей – рятувальника, пожежного, кінолога, вибухотехніка, поліцейського, лікаря, соціального працівника, криміналіста, будівельника, перукаря, агронома, ветлікаря, продавця, банкіра, кухаря – діти розпочинали «роботу».

Обрати було з чого: крім професій, які може надати держава – поліція, рятувальники тощо – в проекті взяли участь представники бізнесу: м'ясна фабрика, фабрика кондитерських виробів, банк та багато інших. Діти мали змогу сісти за кермо машини спецпризначення, скористатися гучномовцем чи увімкнути сирену, за допомогою касового апарата порахувати гроші або виявити фальшиві купюри, побувати в ролі моделі при створенні зачіски та отримати багато інших практичних можливостей.

Спеціалісти міського центру зайнятості взяли активну участь у заході. Було створено три локації: «вернісаж професій», «ерудит» та «профорієнтаційне самовизначення». Найменші діти складали пазли з професіями, відповідали на загадки, знаходили знаряддя праці для кожної професії та розмальовували розкраски. Для старших дітей проводилось експрес-тестування на тип темпераменту, визначення характеру, рівня концентрації та розподілу уваги, логіки мислення. По закінченні завдання кожен учасник записував на листочку своє ім'я та вподобану професію і разом зі спеціалістами центру зайнятості наклеював його на «квіточку професій».

«Квіточка професій» мала п'ять пелюсток, які відповідали типам професій: «людина – людина», «людина – природа», «людина – техніка», «людина – художній образ», «людина – знакова система». Наприкінці заходу на «квіточці» було наклеєно понад 300 професій: поліцейські, перукарі, спортивні тренери, лікарі, дизайнери, програмісти, пожежники, рятувальники, актори, пекарі, кондитери, перукарі, був і «алмазний шахтар».

Ось таким діти бачили своє майбутнє. Фестиваль «Місто професій» став цікавим та корисним для юних кам'янчан. Навіть після закінчення заходу діти довго не хотіли покидати обрані локації. Спеціалісти міського центру зайнятості сподіваються, що отримані інформація та практичний досвід допоможуть учасникам фестивалю розібратися у світі професій, а в майбутньому – зробити свій правильний вибір.

http://dndz.gov.ua/