ГлавнаяНовостиКаменской депутат о провальном визите в США, о давлении на депутатов и скрытых декларациях

Генпрокурор Юрий Луценко анонсировал еще одно представление в ВР о снятии депутатской неприкосновенности.

Также заверил, что в отношении тех пяти представлений, которые уже лежат в ВР, есть необходимое количество доказательств, чтобы привлечь виновных к ответственности, а досудебное следствие, по его мнению, продлится до полугода. О чем свидетельствует анонсирование еще одного представления о снятии депутатской неприкосновенности, в эфире радиостанции Голос Столицы предположил внефракционный нардеп из Каменского, заместитель председателя комитета по вопросам законодательного обеспечения правоохранительной деятельности Виталий Куприй. (текст публикуется на языке оригинала).

- Як ви прокоментуєте заяву Луценка, що готуються ще подання щодо зняття недоторканності?

— Для мене однозначно це спроба політичного тиску. Це замовлення Петра Порошенка для того, щоб змусити депутатів голосувати за певні законопроекти, як кажуть, загнати баранів в стійло, підкоритися. І однозначно людина, яка буде, це людина або має якусь власну думку на певній позиції, або є така вагома, і до неї прислуховуються для того, щоб забезпечити відповідні голосування. Я вам скажу, що по приїзду в США і, взагалі, в процесі самого візиту Порошенка до Трампа мені вдалось з’ясувати певні обставини, які свідчать про те, що візит провалився, ніяких змін у відносинах покращення не відбулось, ми не отримали ні летальну зброю, ні позиції по НАТО у нас не покращились, і знову ми почули стару шарманку про виконання Мінських домовленостей. Я думаю, що така бурна активність Луценка свідчить про те, що скоро внесеться в парламент дуже важливий законопроект, який буде стосуватись Донбасу. Хто його називає реінтеграція, хто по-іншому, і знову ми повернемось, дубль два – спроби реалізувати Мінські домовленості, легалізувати ЛНР, ДНР, а потім амністувати бойовиків, і повністю привести до капітуляції України, і це, я думаю, що Трамп поставив таку умову Порошенку. Якщо він її не виконає, то йому прийдеться йти на дострокові вибори, і тому він пішов ва-банк і робить такі непродумані кроки, тому що не ті п’ять депутатів, яких внесли, мали б уже давно сидіти в тюрмі. У нас є люди, які крадуть мільярдами. Це брати Дубневичі на "Укрзалізниці", це Кононенко з Ахметовим "Роттердам плюс" — на вугіллі вони заробляють, це багато інших депутатів, з Опоблоку, зокрема. Їх не чіпають.

- Розенблат голосував за більшість законів від влади, він представляє коаліцію. — Розенблат вже давно має погані відносини з БПП. Це я точно знаю. Я з ним знаходжусь на ефірах дуже часто, і коли я критикую Порошенко, владу, він навіть підтримує мене в певних позиціях. По Розенблату тут взагалі ситуація дуже цікава. Якщо це все підтверджується, все, що є, то це відвертий лобізм, але, розумієте, що таке лобізм? От в США, в європейських країнах лобізм – це офіційний бізнес і, в принципі, він оподатковується, він знаходиться на державній реєстрації. А ось коли ми кажемо, що гроші пішли б на підкуп чиновників, правоохоронців, які кришують незаконний видобуток і реалізацію бурштину, так от, НАБУ до цього не дійшла, вона не показала нам всю схему. І тут я також думаю, що тут або непрофесійна діяльність, або навмисно дійшли тільки до депутатів для того, щоб показати: бий своїх, аби чужі боялись, і для того, щоб тільки змусити голосувати за певні законопроекти.

- Луценко заявив також, що стосовно півсотні депутатів є питання з приводу їх декларацій. Це голослівні зауваження чи варто чекати продовження?

— Є питання і до депутатів щодо несплати податків, але перші питання є до самого Юрія Луценка, до Петра Олексійовича Порошенка, який не декларував вілли в своїх деклараціях, до Гройсмана, який з-під подушки діставав близько двох мільйонів доларів за 2015 рік готівкою, коли майже все життя пропрацював на державних посадах. Тут ніхто цим не займається. Всіх цікавлять тільки депутати. Однозначно це очевидний приклад вибіркового правосуддя. Нічого спільного з тим, щоб добитись результату – покарати якусь винну людину немає. Ще раз кажу — це просто тиск на депутатів для того, щоб вони голосували, як треба.

http://kstati.dp.ua/