ГлавнаяНовости Віталій Купрій: Діяльність Валерії Гонтаревої на посаді голови Нацбанку мають розслідувати міжнародні фахівці

Детективи міжнародного агентства Kroll повинні бути залучені до розслідування діяльності Валерії Гонтаревої на посаді голови Національного банку України.

Про це 13 квітня в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» заявив народний депутат з УКРОПу Віталій Купрій.

«Я вважаю, що розслідування в Україні ні до чого не приведе, тому разом зі своїми колегами з парламенту направив Петру Порошенку вимогу, щоб він залучив до справи детективів всесвітньо відомого агентства Croll», – зазначив Віталій Купрій. Нардеп підкреслив, що НБУ під керівництвом Валерії Гонтаревої не впорався зі своєю основною функцією, визначеною Конституцією України як забезпечення стабільності гривні. У свою чергу так звана реформа Нацбанку, яку схвально оцінюють європейські партнери, була здійснена за рахунок понад 80 мільярдів гривень коштів платників податків. За три роки головування Гонтаревої було знищено більшість українських банків, а їхнє місце заступили російські фінустанови, кількість яких зросла у понад два рази. У той самий час відбулася й афера з націоналізацією колись стабільного й прибуткового «ПриватБанку», який перетворюють на банкрута.

Крім того, пані Гонтарева причетна до багатьох скандалів із Фондом гарантування вкладів: за словами Віталія Купрія, існує чимало свідчень того, що вкладники могли повернути свої кошти лише за хабарі. Представник УКРОПу зауважив, що на ім'я прем'єр-міністра Володимира Гройсмана також було направлене звернення з вимогою забезпечити належне фінансування незалежного дослідження діяльності Гонтаревої за участю закордонних фахівців на підставі статті 122 Кримінально-процесуального кодексу. Віталій Купрій наголосив, що поки не бачить достойних кандидатур на посаду нового Голови Нацбанку серед чинних представників влади.

«Людина повинна бути перш за все патріотом, вона має любити Україну та бути державником. Таких, на жаль, дуже мало», – констатував нардеп.

http://www.ukrop.com.ua/