ГлавнаяНовости Віталій Купрій: Профільний комітет рекомендував ухвалити в першому читанні законопроект щодо розширення прав громадян у боротьбі з корупцією

Парламентський комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді ухвалити в першому читанні законопроект № 5398 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення прав громадянського суспільства у боротьбі з корупцією».

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив один зі співавторів документа, народний депутат із УКРОПу Віталій Купрій.

Політик підкреслив, що з ухваленням законопроекту злочинці-корупціонери не зможуть уникнути покарання.

«Зараз заявник у нас позбавлений будь-яких прав, крім подачі заяви про злочин і отримання інформації про закінчення досудового розслідування. Саме тому я запропонував надати заявнику про корупційні злочини як представнику української громадськості всі права потерпілого в кримінальному процесі. Переконаний, це дасть можливість громадянському суспільству ефективно контролювати правоохоронні органи та брати повноцінну участь у судових процесах проти корупціонерів!» – зазначив Віталій Купрій.

Відповідно до законопроекту, заявники зможуть подавати клопотання слідчим і прокурорам. При цьому правоохоронців зобов'яжуть реагувати на звернення потерпілого впродовж трьох днів. Крім того, документ дозволить уникнути свідомого затягування справ з боку слідчих та прокурорів, адже за це передбачене покарання – догана або звільнення. У свою чергу слідчі судді отримають право виходити за межі обвинувального акту для виявлення замовників корупційних злочинів, яких покриває прокуратура, а слідчих, прокурорів, детективів, яких суд визнав винними у порушенні законів, притягатимуть до відповідальності.

«Ухвалення цього законопроекту зробить невідворотним покарання для правоохоронців, які вступають у зговір зі злочинцями-корупціонерами», – додав народний депутат.

http://www.ukrop.com.ua/