ГлавнаяНовости Віталій Купрій: НАБУ несе спільну з урядом відповідальність за безпеку в енергетичній сфері

Міністерство енергетики та вугільної промисловості не тільки не вжило належних заходів для того, щоб підприємства з виробництва електроенергії в Україні могли обійтися без вугілля з окупованих територій, а, навпаки, посилило залежність українців від палива з непідконтрольних регіонів Донбасу.

Про це в коментарі НАБУ несе спільну з урядом відповідальність за безпеку в енергетичній сферіНардеп нагадав, що на початку вересня минулого року міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик незаконно вплинув на рішення Ради оптового ринку електричної енергії України з тим, щоб заборонити атомним електростанціям виробляти достатню кількість дешевої електроенергії, натомість дозволив компанії «Донбасенерго» (Старобешівська і Слов’янська ТЕС), яку пов’язують з Олександром Януковичем, генерувати більше електрики з використанням вугілля марки антрацит. «Абсурдна ситуація, адже було очевидно, що це вугілля буде закуповуватися лише на непідконтрольних територіях, а електроенергія, вироблена з його використанням, буде дорожчою за електроенергію з атомних станцій. Таке рішення поставило Україну в залежність від агресора. Але пан Насалик його «протиснув», – зазначив Віталій Купрій.

Політик нагадав, що одразу ж подав заяву до НАБУ з вимогою відкрити кримінальне провадження та притягнути міністра до відповідальності за статтею «зловживання владою» за те, що він не дозволив виробляти дешевшу електроенергію, відстоюючи інтереси «Донбасенерго». Бюро тривалий час відмовлялося реагувати на заяву та врешті за рішенням суду таки відкрило провадження. Однак наразі воно закрите, при цьому фігурант справи не був допитаний. «НАБУ не хоче притягати до відповідальності корупціонерів, покриває їх і стає співучасником злочину, який може призвести до енергетичної трагедії в Україні», – переконаний Віталій Купрій.

Нардеп також додав, що наразі через суд добивається поновлення кримінального провадження щодо Ігоря Насалика.

http://www.ukrop.com.ua/