ГлавнаяНовости Віталій Купрій: Через небажання влади запровадити воєнний стан Україні доведеться сплачувати мільярдні компенсації постраждалим на Донбасі

Україна може зіткнутися з необхідністю масштабних відшкодувань мешканцям Донбасу, які постраждали під час проведення антитерористичної операції.

Про це заявив народний депутат з УКРОПу Віталій Купрій у зв’язку з рішенням Печерського районного суду Києва, який 27 січня задовольнив позов родини з Донецької області до держави Україна щодо компенсації з держбюджету за пошкоджений будинок та майно. Сума відшкодування сягнула майже 7 млн грн.

Політик пояснив, що, відповідно до закону «Про боротьбу з тероризмом», держава справді має відшкодовувати вартість знищеного майна постраждалим, адже вона сама взяла на себе такі зобов’язання під час АТО. Однак якби влітку 2014 року в Україні запровадили воєнний стан, такої проблеми не було б, адже всі збитки мала б компенсувати держава-агресор.  

Нардеп також уточнив, що 21 травня 2015 Верховна Рада України проголосувала за постанову, яка дозволяє відступити від зобов’язань за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, і зняла з себе обов’язок щодо відшкодування збитків внаслідок бойових дій на Донбасі.

«Таким чином, через бездіяльність української влади, вся шкода, яка завдана людям із початку літа 2014 року до кінця травня 2015 року, має бути компенсована в повному обсязі Україною, а мала б відшкодовуватися країною-агресором – Російською Федерацією», – наголосив Віталій Купрій.

Нардеп не виключає, що таких позовів можуть бути тисячі, що призведе до масового невиконання судових рішень і скарг на Україну до Комітету міністрів Ради Європи. Це ускладнить співпрацю з ЄС, зокрема, отримання безвізового режиму та фінансової допомоги.

http://www.ukrop.com.ua/