ГлавнаяНовостиДля розв'язання екологічних проблем міста розроблено низку заходів

До засідання у Дніпродзержинську координаційної ради з розв'язання екологічних проблем міста (рада створена на виконання розпорядження Кабміну про план першочергових заходів поліпшення екологічного стану Дніпродзержинська), до складу якої входять представники  відомств, промислових підприємств, виконавчих органів міської ради, наукових профільних структур,  контролюючих органів, розроблено низку додаткових природоохоронних заходів.

Про це повідомив начальник управління охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради (ОНПС) Андрій Плешаков. Заходи передбачають, зокрема, розробку проекту будівництва на ДП «Смоли» (підприємство проммайданчику колишнього Придніпровського хімзаводу – ПХЗ) нового зливового колектору; визначення особливого статусу проммайданчику ПХЗ.

Режимний статус проммайданчику передбачено встановити за двома категоріями:

категорію «А» - посиленого режиму, буде встановлено для південної частини площадки, що має високу ступінь радіаційної забрудненості;

категорію «Б» - менш суворого режиму контролю та охорони, заплановано встановити для північної частини проммайданчику.

Додатковими заходами, узгодженими на спеціальному засіданні робочої групи координаційної ради, передбачено і спрощення дозвільних процедур для проектування та будівництва ряду об'єктів на ДП «Бар'єр» (підприємство з обслуговування хвостосховищ радіоактивних відходів ПХЗ) за програмою поліпшення екологічного стану Дніпродзержинська.

За результатами виїзного засідання міжвідомчої комісії з розв'язання екологічних проблем Дніпродзержинська (нарада від 20 лютого 2009 року) на реалізацію першочергових заходів з поліпшення екологічного стану Дніпродзержинська з держбюджету у 2009 році очікується виділення 47 млн. грн. Першочергові заходи на цей рік включають розроблення та затвердження концепції сталого збалансованого розвитку Дніпродзержинська; створення системи комплексного екологічного моніторингу міста, селищ Таромське і Сухачівки, території зони впливу хвостосховищ радіоактивних відходів (РАВ) колишнього Придніпровського хімзаводу (ПХЗ); радіаційне обстеження території міста з визначенням гамма-фону, вмісту радону у приміщеннях, включаючи дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, житловий сектор, проведення вибіркового контролю проб ґрунту, часткова дезактивація та здійснення протирадонових заходів.

Прес-служба Дніпродзержинської міської ради інформує