ГлавнаяНовости2-ой історико-культурологічний фестиваль „Мамай-fest”

2-ий історико-культурологічний фестиваль „Мамай-fest”
Час проведення – 3 – 6 червня 2009 р.
Відкриття – 3 червня 2009 р. о 16 год.
Місце проведення – Музей історії міста Дніпродзержинська

Історико-культурологічний фестиваль „Мамай-fest” проводиться у Дніпродзержинську вдруге. Перший, який відбувся у 2008 р., проходив у кількох естетичних вимірах. Це –   мистецькі твори та музейні предмети  із закодованою в них пам’яттю народу, музика і поезія (народна творчість кобзарів) та кіномистецтво. Відповідно ці естетичні виміри знайщли конкретну форму і  відтворення під час музейного фестивалю, створюючи гармонійний цілісний ансамбль.

Ця традиція буде збережена й під час Другого історико-культурологічного фестивалю, основним творчим завданням якого залишається нетлінний образ Козака Мамая, який глибоко захований у кожній українській душі, та інтерпретація цього мистецького першотвору у різних жанрах та варіантах для створення українського простору.

Відкриває „Мамай-fest” художня виставка, на якій  представлені різножанрові твори сучасних митців Придніпров’я (живопис, графіка, скульптура, декоративно-прикладне мистецтво). Художній ряд представлений творами Володимира Наконечного, Гарніка Хачатряна, Андрія Пушкарьова, Олександра Чегорки, Анатолія Жежера, Валентини Панко та інших митців. Особливістю фестиваля є участь у святі галицького митця  Ореста Скопа, який написав близько 300 полотен із зображенням Мамаїв. Частина з них представлена на його персональній виставці.

Завершується художній ряд  роботами юних авторів – вихованців загальноосвітніх шкіл, яким надана можливість висловити своє ставлення до Мамая.

У фестивалі беруть участь відомі діячі культури і мистецтва: кобзар Тарас Компаніченко з програмою „Козацькі пісні”, мистецтвознавці Станіслав Бушак і  Олена Годенко, фольклорний гурт „Арт-вертеп”.

Кульмінацією фестивалю стане останній день – 6 червня 2009 р., який співпав із Днем міста. На відвідувачів чекатимуть лицарські турніри й співи бандуристів, вернісаж майстрів народної творчості й свято зливаної каші на примузейній території. Музей історії міста представить експозицію під відкритим небом „Історія Дніпродзержинська у знаках і символах”.

Фестиваль проходить під патронатом міського голови Дніпродзержинська Ярослава Корчевського

Прес-служба Дніпродзержинської міської ради інформує